Görme Engelliler

Tarihçe

Okulumuzun Tarihçesi

 

            Okulumuz Hayırsever-Devlet işbirliği ile 2005 yılında eğitim-öğretim hizmetine girmiştir.Okulumuza ismini veren Şerife Tufanın Ailesi Lozan  Antlaşması  ile  Selanik ten Antalya’ya gelmiştir. Kendisi Antalya doğumludur. İlk ve Orta öğrenimini Antalya’da tamamladı.Yüksek öğrenimini ise İstanbul ve Balıkesir’de tamamlamış. İstanbul’da öğrenimine devam ederken kısa süreli askerlik yapmış. Matematik  öğretmeni olunca önce Erzurum’un Hınıs ilçesine ,oradan Isparta’nın Yalvaç  ilçesine ,sonra Antalya  Lisesine ve son olaraktan da Antalya Merkez Ortaokuluna  atanmış. Yalvaç  İlçesinde öğretmenlik  yaparken,Yalvaç  Akşam Sanat Okulundan da mezun olmuştur. Merkez Ortaokulunda görevine

 devam ederken iki kez yılın öğretmeni seçilmiş. Beş Cumhurbaşkanımızla  tanışma şerefine ermiş ve altı tane takdirname ile ödüllendirilmiştir. Bunlardan bir tanesi derslerine bir saat bile olsa aksatmadığı içindir.41 yıl öğretmen olarak görev yaptıktan sonra 1992 yılında emekli olmuş elinden yirmi bin çocuk geçmiş. Öğretmenliği çok seven Şerife Tufan dersine giren müfettişlerden çok sayıda başarı plaketleri almış. Son olarak da 9 Mart 2005’te Üniversite Kadınlar Derneği tarafından ‘Yılın Kadını’ seçilmiş olup on tane diploması var.Böyle kutsal bir meslekte çalıştığı için çok mutlu olan ve bu çalışmalarında katkısı olan herkese teşekkür eder ,öğrencilerine başarılar diler.Okulun mülkiyeti Milli Eğitim Müdürlüğüne aittir.Okulumuz 5 katlı, 24 derslikle, 20 şubeye hizmet vermektedir.

Okul bahçesi 10953 metrekarelik geniş bir alana sahiptir. Okulun bahçesi beton duvarlarla çevrilmiş, üzerine demir yapılmıştır.Okul bahçemizde 35 metrekare genişliğinde bünyesinde bir çalışanı olan kantin mevcuttur. Ayrıca okul bahçesinde okul ana binası haricinde kapalı alan bulunmamaktadır. Spor faaliyetleri için basketbol-futbol-voleybol sahaları oyun için de 4 tane seksek -1 tane yarım daire, 1 tane de denge oyun çizimleri mevcuttur.

Okulumuzun bodrum katında spor-soyunma odası, toplantı salonu, satranç odası, fen laboratuarı, kalorifer odası vardır.

Okulumuzun giriş katında  4 tane derslik, 2 anasınıfı (mutfağı ve anasınıfı tuvaleti) müdür yardımcısı odası, öğretmenler odası ,1 özel eğitim sınıfı,spor odası,hizmetli odası ve veli görüşme odası bulunmaktadır.

Birinci katında: İdareci odası-müdür odası, 7 derslik ve Bilgi Teknolojileri Sınıfı, Rehberlik odası vardır.

İkinci katta müdür yardımcısı odası, müzik sınıfı ve 8 derslik vardır.

Üçünçü katta resim odası, kütüphane ,teknoloji tasarım odaları ,6 derslik ve depo vardır.

Bir müdür ve 2 müdür yardımcısından oluşan idari kadrosu,  öğretmeni ile 233 erkek,274 kız toplam 507 öğrenciye eğitim ve öğretim hizmeti vermektedir.